PORADY PRAWNE

Nasi prawnicy udzielają porad prawnych on-line - w szybki i wygodny sposób możecie Państwo rozwiązać Wasze problemy prawne. W celu skorzystania z oferty prosimy o wysłanie dedykowanego formularza kontaktowego do naszej Kancelarii.

Porady prawne

Zespół prawników

Nasz zespół składa się z doświadczonych prawników – radców prawnych i adwokatów gotowych pomóc Państwu w każdej sprawie z zakresu prawa cywilnego, rodzinnego, pracy i ubezpieczeń społecznych, gospodarczego, administracyjnego, spółdzielczego, egzekucyjnego czy kanonicznego. Jesteśmy wyspecjalizowani w każdej z tych dziedzin, dzięki czemu możemy udzielić fachowej pomocy prawnej.

Świadczymy usługi prawnicze na terenie Kołobrzegu, Koszalina i całego kraju. Udzielamy także porad prawnych — osobiście w kancelarii lub internetowo w odpowiedzi na formularz kontaktowy. W elastyczny sposób dostosowujemy nasze usługi do wymagań Klienta. Obsługujemy zarówno Klientów indywidualnych, jak i przedsiębiorców.

Nasza praca jest jednocześnie pasją, dlatego wykazujemy się zaangażowaniem w każdą sprawę oraz dogłębną analizą i indywidualnym podejściem. Dobro Klienta jest dla nas nadrzędne, w związku z czym staramy się rozwiązywać Państwa problemy przede wszystkim sprawnie, skutecznie i dbając o ograniczenie kosztów poniesionych w tym procesie. Oferujemy zawsze optymalne rozwiązania. Stawiamy na uczciwość, co sprawia, że zasady współpracy ustalamy w przejrzysty i zrozumiały sposób.

Zespół naszej kancelarii prawnej to adwokaci z Koszalina i Kołobrzegu. Swoje usługi świadczymy w całym kraju z najwyższą dokładnością, a dzięki obszernej wiedzy dbamy o Państwa interesy. Gwarantujemy profesjonalne podejście do wszystkich powierzonych spraw i szczegółową analizę w takim stopniu, że będą mogli Państwo odetchnąć z ulgą. Naszym priorytetem jest przekazanie wszelkich informacji w jasny i zrozumiały sposób oraz stały kontakt.

Zachęcamy do zapoznania się z sylwetkami członków naszego zespołu, a w razie pytań zapraszamy do kontaktu.

ALEKSANDER BOLKO

Absolwent Wydziału Prawa na Uniwersytecie Szczecińskim. Po ukończeniu studiów, w roku 2001, wrócił do Koszalina, gdzie rozpoczął aplikację sędziowską w Sądzie Okręgowym. Po ukończeniu aplikacji został radcą prawnym. W poprzednich latach pełnił między innymi funkcję asystenta sędziego, asystenta syndyka oraz pracował w kancelarii prawnej. Prowadził zajęcia w Bałtyckiej Wyższej Szkole Humanistycznej w Koszalinie w zakresie prawa cywilnego, gospodarczego i postępowania cywilnego.

Ukończył Podyplomowe Studia Prawa Kanonicznego na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie i dodatkowo specjalizuje się w sprawach o stwierdzenie nieważności małżeństwa tzw. rozwodach kościelnych.

W obszarze zainteresowań i specjalizacji mecenasa znajduje się prawo gospodarcze, administracyjne i cywilne, a także prawo karne. Z powodzeniem prowadzi również sprawy związane z odzyskiwaniem nieruchomości, odszkodowaniami oraz sprawy karne.

ADAM OSTASZEWSKI

Absolwent wydziału prawa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Po studiach ukończył aplikację radcowską w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Koszalinie.

Jego wieloletnia praktyka obejmuje udzielanie pomocy prawnej podmiotom gospodarczym oraz osobom fizycznym. Specjalizuje się w prawie gospodarczym, prawie cywilnym i sporach sądowych oraz sprawach związanych z nieruchomościami.

ADAM BARTOSIEWICZ

Doktor nauk prawnych, którego specjalnością jest polskie i wspólnotowe prawo podatkowe.

Ekspert, który od wielu lat udziela porad prawnych na łamach Rzeczpospolitej w dodatku Dobra Firma.

Na publikacje Adama Bartosiewicza, w uzasadnieniach swych orzeczeń, powołują się sądy administracyjne oraz Trybunał Konstytucyjny.

Z jego wiedzy i doświadczenia korzysta także Parlament Rzeczypospolitej Polskiej, zlecając sporządzanie opinii prawnych. Jest także autorem szkoleń z zakresu prawa podatkowego.

Wywłaszczenia nieruchomości

Konstytucja Polski jasno wskazuje, że pozbawienie prawa własności, czyli wywłaszczenie, jest dopuszczalne tylko i wyłącznie wtedy, gdy dokonywane jest na cele publiczne i za słusznym odszkodowaniem. Reguluje to ustawa z dnia 21 sierpnia 1997 roku o gospodarce nieruchomościami.

Inaczej mówiąc, wywłaszczenie nieruchomości to pozbawienie (lub też ograniczenie) prawa własności, prawa użytkowania wieczystego i innych praw rzeczowych na nieruchomości (takich jak służebność bądź spółdzielcze prawo do lokalu). Wywłaszczeniem może być objęta tylko część nieruchomości, jednakże jeżeli pozostała część pozostanie niezdatna do użytku lub straci na wartości, nieruchomość musi zostać wywłaszczona w całości.

Więcej informacji o odzyskiwaniu nieruchomości dostępne jest na dedykowanej stronie nieruchomosci.kpbo.pl.