PORADY PRAWNE

Nasi prawnicy udzielają porad prawnych on-line - w szybki i wygodny sposób możecie Państwo rozwiązać Wasze problemy prawne. W celu skorzystania z oferty prosimy o wysłanie dedykowanego formularza kontaktowego do naszej Kancelarii.

Porady prawne

Kancelaria prawna – Koszalin i Kołobrzeg

Jeśli szukacie Państwo pomocy prawnej w zakresie prawa cywilnego, rodzinnego, prawa pracy i ubezpieczeń społecznych, gospodarczego, administracyjnego, spółdzielczego, egzekucyjnego oraz kanonicznego to nasza Kancelaria Prawna Aleksander Bolko i Adam Ostaszewski Spółka Partnerska zapewni profesjonalną i rzetelną obsługę prawną. Nasi radcy prawni pomogą we wszystkich aspektach gwarantując wysoko standard obsługi. Zachęcamy również do korzystania z porad prawnych online, za pośrednictwem formularza kontaktowego. Zapraszamy do kontaktu i współpracy.

Kancelaria Prawna Aleksander Bolko i Adam Ostaszewski Sp.P. Radcowie Prawni

Chrobrego 20/2, 75-950 Koszalin PL

Zapleczna 7G, 78-100 Kołobrzeg PL

Tel: +48 94 31 15 147

Fax: +48 94 31 15 147

Mob.: +48 668 451 980

Mob.: +48 692 744 388

bolko@kpbo.pl

sekretariat@kpbo.pl

Formularz kontaktowy

Imię i nazwisko *

Adres e-mail *

Temat *

Treść wiadomości *

Podaj wynik *

pięć + 5 =

Wywłaszczenia nieruchomości

Konstytucja Polski jasno wskazuje, że pozbawienie prawa własności, czyli wywłaszczenie, jest dopuszczalne tylko i wyłącznie wtedy, gdy dokonywane jest na cele publiczne i za słusznym odszkodowaniem. Reguluje to ustawa z dnia 21 sierpnia 1997 roku o gospodarce nieruchomościami.

Inaczej mówiąc, wywłaszczenie nieruchomości to pozbawienie (lub też ograniczenie) prawa własności, prawa użytkowania wieczystego i innych praw rzeczowych na nieruchomości (takich jak służebność bądź spółdzielcze prawo do lokalu). Wywłaszczeniem może być objęta tylko część nieruchomości, jednakże jeżeli pozostała część pozostanie niezdatna do użytku lub straci na wartości, nieruchomość musi zostać wywłaszczona w całości.

Więcej informacji o odzyskiwaniu nieruchomości dostępne jest na dedykowanej stronie nieruchomosci.kpbo.pl.