PORADY PRAWNE

Nasi prawnicy udzielają porad prawnych on-line - w szybki i wygodny sposób możecie Państwo rozwiązać Wasze problemy prawne. W celu skorzystania z oferty prosimy o wysłanie dedykowanego formularza kontaktowego do naszej Kancelarii.

Porady prawne

Adwokaci w Koszalinie i Kołobrzegu – Aktualności

Tą drogą chcemy przekazywać Państwu wszelkie aktualności związane z pracą naszej kancelarii prawnej. Będziemy informować o wydarzeniach z naszego regiony dotyczących procesów związanych z nieruchomościami, wywłaszczeniami, wynajmem lokali oraz innych związanych z naszą działalnością. Będziemy chwalić się naszymi występami w telewizji i radiu oraz publikacjami w innych mediach. Zachęcamy do lektury.

Prosimy o kontakt i zadawanie pytań. Na pewno pomożemy Państwu we wszystkich aspektach prawnych, które wymagają udziału doświadczonych adwokatów.02 pa

Nasi Prawnicy w Mediach - mecenas Aleksander Bolko ekspertem w sprawie Reprywatyzacji - TVP Info Studio Polska 01.10.2016 r.

Opublikowano: 02 październik 2016 Kancelaria Prawna KPBO

Zapraszamy do obejrzenia programu TVP Info Studio Polska z dnia 01.10.2016, w którym mecenas Aleksander Bolko jest ekspertem w sprawie reprywatyzacji.

24 wrz

Tani wynajem w Koszalinie. Okazja czy zagrożenie?

Opublikowano: 24 wrzesień 2014 Kancelaria Prawna KPBO

Za wynajem w pełni umeblowanego i wyposażonego dwupokojowego mieszkania możesz płacić zaledwie 500 zł i mieć pewność, że czynsz nie wzrośnie przez 10 lat.

Jest jednak jeden haczyk – 55 tys. zł kaucji i umowa z całkowicie „anonimowym” właścicielem.
W Koszalinie od dłuższego czasu pojawiają się ogłoszenia o wynajmie prywatnych mieszkań na zasadach zbliżonych do TBS. Wyglądają bardzo atrakcyjnie. – W ofercie są eleganckie nowe mieszkania, umeblowane i wyposażone (pralka, lodówka, zmywarka, telewizor, kuchenka – red.) za jedyne 500 złotych plus opłaty – poinformował nas pan Daniel (nazw. do wiad. red.). – Do tego wysokość czynszu jest gwarantowana przez 10 lat. Brzmi to wszystko bardzo pięknie, ale trzeba wpłacić kilkadziesiąt tysięcy złotych kaucji, która ma być zwrócona dopiero po 10 latach. A co jeśli właściciel zniknie? – obawia się Czytelnik.

15 maj

Szpital nie powstał. Odzyskają ziemię, ale wraz z ruiną

Opublikowano: 15 maj 2014 Kancelaria Prawna KPBO

"Głos Koszaliński": po ponad 35 latach wywłaszczeni pod budowę szpitala wojewódzkiego odzyskają ziemię. Tyle że ze stojącą na niej ruiną, której rozbiórka może kosztować kilka milionów złotych.

02 cze

Wywłaszczeni odzyskają swoją ziemię

Opublikowano: 02 czerwiec 2014 Kancelaria Prawna KPBO

Po ponad 35 latach wywłaszczeni pod budowę szpitala wojewódzkiego w Koszalinie odzyskają ziemię. Tyle, że ze stojącą na niej ruiną, której rozbiórka może kosztować kilka milionów złotych.

06 maj

Po 30 latach odzyskali ziemię

Opublikowano: 06 maj 2014 Kancelaria Prawna KPBO

Ziemia, na której miał stanąć nowy szpital wojewódzki w Koszalinie wraca do poprzednich właścicieli. Wywłaszczeni ponad 30 lat temu mieszkańcy mogą dziś odebrać grunt ze stojącą na nim gigantyczną ruderą. To koniec trwającej od lat batalii o zwrot majątku zabranego na szczytny, społeczny cel, cel, który nigdy nie został zrealizowany.

Wywłaszczenia nieruchomości

Konstytucja Polski jasno wskazuje, że pozbawienie prawa własności, czyli wywłaszczenie, jest dopuszczalne tylko i wyłącznie wtedy, gdy dokonywane jest na cele publiczne i za słusznym odszkodowaniem. Reguluje to ustawa z dnia 21 sierpnia 1997 roku o gospodarce nieruchomościami.

Inaczej mówiąc, wywłaszczenie nieruchomości to pozbawienie (lub też ograniczenie) prawa własności, prawa użytkowania wieczystego i innych praw rzeczowych na nieruchomości (takich jak służebność bądź spółdzielcze prawo do lokalu). Wywłaszczeniem może być objęta tylko część nieruchomości, jednakże jeżeli pozostała część pozostanie niezdatna do użytku lub straci na wartości, nieruchomość musi zostać wywłaszczona w całości.

Więcej informacji o odzyskiwaniu nieruchomości dostępne jest na dedykowanej stronie nieruchomosci.kpbo.pl.