Porady radców prawnych

Nasi prawnicy udzielają również porady prawne on-line - w szybki i wygodny sposób możecie Państwo rozwiązać Wasze problemy prawne. W celu skorzystania z oferty naszych radców prawnych prosimy o wysłanie dedykowanego formularza kontaktowego Kancelarii Prawnej.

Porady prawne

Obsługa prawna przedsiębiorcy

Nasza Kancelaria Prawna w Koszalinie i Kołobrzegu świadczy usługi doradztwa prawnego dla przedsiębiorców - obejmują one stałą obsługę prawną, bieżące konsultacje prawne, sporządzanie ekspertyz i umów, zastępstwo procesowe i inne usługi prawne zgodnie z potrzebami przedsiębiorcy.

Obsługa prawna osób indywidualnych

Nasi prawnicy pomogą Państwu w Sądach, Urzędach, przygotują dokumentację prawną, sporządzą opinie i pisma procesowe, załatwią sprawy sądowe i urzędowe, a także doradzą w sprawie rozwodu kościelnego i sprawach dotyczących nieruchomości.

Profesjonalna obsługa prawna

Radcy prawni kancelarii specjalizują się w udzielaniu pomocy prawnej podmiotom gospodarczym, administracji publicznej, spółdzielniom i osobom indywidualnym. Zajmujemy się sprawami na terenie całej Polski.

Nasi Prawnicy w Mediach - mecenas Aleksander Bolko ekspertem w sprawie Reprywatyzacji - TVP Info Studio Polska 01.10.2016 r.

Zapraszamy do obejrzenia programu TVP Info Studio Polska z dnia 01.10.2016, w którym mecenas Aleksander Bolko jest ekspertem w sprawie reprywatyzacji.

Program dostępny tutaj: http://vod.tvp.pl/26898871/01102016

Wywłaszczenia nieruchomości

Konstytucja Polski jasno wskazuje, że pozbawienie prawa własności, czyli wywłaszczenie, jest dopuszczalne tylko i wyłącznie wtedy, gdy dokonywane jest na cele publiczne i za słusznym odszkodowaniem. Reguluje to ustawa z dnia 21 sierpnia 1997 roku o gospodarce nieruchomościami.

Inaczej mówiąc, wywłaszczenie nieruchomości to pozbawienie (lub też ograniczenie) prawa własności, prawa użytkowania wieczystego i innych praw rzeczowych na nieruchomości (takich jak służebność bądź spółdzielcze prawo do lokalu). Wywłaszczeniem może być objęta tylko część nieruchomości, jednakże jeżeli pozostała część pozostanie niezdatna do użytku lub straci na wartości, nieruchomość musi zostać wywłaszczona w całości.

Więcej informacji o odzyskiwaniu nieruchomości dostępne jest na dedykowanej stronie nieruchomosci.kpbo.pl.